Støperikongressen 2020

Program

Torsdag 1. oktober

De fleste ankommer denne dagen. Det er ingen offisiell program denne dagen, men vi samles gjerne på hotellet på kveldstid.

  • 19:00 – 20:00  Registrering på Mandal Hotel.
    Adressen er Sandskargt. 33, 4515 Mandal, Norway

Fredag 2. oktober

  • 08:00 – 09:00  Registrering på Mandal Hotel.
    Adressen er Sandskargt. 33, 4515 Mandal, Norway
  • 09:00  Åpning av Kongressen
    – Velkomsthilsen fra kongresskomiteen ved Elin Torland
    – Åpningstale ved foreningens leder ved Frode Amundsen
    – Velkomsthilsen ved Ordfører Even Tronstad Sagebakken, Lindesnes Kommune. 
    – Hilsningstaler fra våre skandinaviske søsterforeninger.
  • 10:00  Avreise med buss til Båly (alle felles)
  • 11:00  Omvisning Under
  • 12:00  Lunsj Lindesnes Havhotel
  • 13:00  Avgang til fyret
  • 13:30  Omvisning Lindesnes fyr – foredrag/støpejernsfyr
  • 15:00 Retur på Mandal hotel
  • 18:15 Bussavgang til Sjøstjerna (Restaurant)
  • 18:30 Velkomst aperitiff
  • 19:00  Uformell aften med bespisning på Sjøstjerna

Lørdag 3. oktober

  • 09:00 – 10:00  Motivasjonsforedrag
    “organisasjon, psykologi og ledelse” v/ Psykolog Tor Åge Eikerapen,
  • 10:00 – 10:45  100 år med teknologi formidling.
    v/ Per Rolf Roland,
  • 10:45 – 11:00  Pause – Kaffe og minimesse
  • 11:00 – 11:30  Mandal Castings
    v/ Daglig leder; Ezekiel Hoy,
  • 11:30 – 11:45  Pause – Kaffe og minimesse
  • 11:45 – 12:30  Generalforsamling
    Avholdelse av Generalforsamling i Norges Støperitekniske forening. For dagsorden se innkallingen i sin helhet under.
  • 12:30 – 13:15  Lunsj på Mandal Hotel
  • 13:30 – 15:30  med MS Maarten i Mandal`s skjærgård
  • 18:30 Velkomst aperitiff
  • 18:50 Kanonsalutt
  • 19:00 Festmiddag
  • 22:30 Fyrverkeri 

Generalforsamling

Generalforsamlingen;

  1. Valg av møtedirigent.
  2. Valg av to medlemmer til å underskrive protokollen sammen med formannen.
  3. Årsberetning fra Hovedforeningen.
  4. Årsberetning fra avdelingene.
  5. Regnskapsberetninger
    1. Hovedforeningen
    2. Hjemmeside/ web
    3. Revisjonsberetning
  6. Budsjettforslag
  7. Valg til styret.
  8. Valg av revisor.
  9. Valg av valgkomité.
  10. Evt. innkomne forslag.
  11. Bestemmelse av neste ordinære generalforsamling.

Leder Frode Amundsen og resten av styret fra Støperikongressen i 2019

 
 
 
Stena Aluminium
Elkem
Furnes Jernstøperi
Hybe Maskin AS
Oshaug Metall
Foseco
Molstad Modell & Form
Mandal Castings AS